Leśne Wakacje 2020 – relacja

„Najlepsza forma spędzania czasu dla dzieci”

Długo przygotowywane, długo wyczekiwane. Wreszcie nadeszły. Były pełne przygód i wrażeń. Niezapomniane… Leśne Wakacje 2020 🙂 Zapraszamy na relację dzień po dniu. Niech nastroi Was do wyczekiwania na naszą kolejną wakacyjną ofertę 😉

Dzień 1

Rano, jeszcze we trójkę, dokonujemy ostatnich rekonesansów i poszukujemy miejsc na pewne aktywności. Po południu przyjeżdżają Nasi Goście. Poznajemy się. Organizujemy pierwsze zabawy integracyjne z dziećmi. Szczególnie dużo radości przynoszą aktywności z chustą animacyjną. Przygotowujemy także nasz pierwszy totem – wycinamy odbicia naszych dłoni, przyozdabiamy je i wieszamy  w widocznym miejscu. Będzie tam do końca naszego pobytu. Wieczorem chłopcy rozpalają ognisko, dziewczynki zrobią to na zakończenie Leśnych Wakacji. Najwięcej radości tego wieczoru przynosi nam obserwacja Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), którą dzięki specjalnej aplikacji szybko lokalizujemy i śledzimy snując fantazje na jej temat.

„Dzieci bodźcowane/stymulowane w dużej ilości. Od obserwacji stacji kosmicznej ISS po rozdanie medali – wszystko udało się idealnie.”

relacja video z dnia pierwszego (1,11 sek.)

       ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Dzień 2

Dzięki specjalnie przygotowanym wcześniej medalom dzielimy się na dwie grupy i urządzamy grę terenową. Korzystając ze znaków odnajdujemy części mapy, które po ponownym spotkaniu, składamy w całość. Mapa wskazuje nam drogę do miejsca, gdzie znajdujemy „magiczną walizkę”. Walizka jest zamknięta, a otworzyć możemy ją za pomocą kodu. Z listu, który przywiązany jest do walizki wynika, że kod otrzymamy kolejnego dnia pod warunkiem, że dziś zbudujemy szałas. Schron z drewna, gałęzi, patyków i liści powstaje w mgnieniu oka 😉 Po południu deszcz chce pokrzyżować nasze plany, my wiemy, że nie ma złej pogody, a deszcz daje piękne możliwości zabawy.

„Organizatorzy reagowali na zmienne warunki (np. pogoda) – bardzo dobrze to oceniamy, dobra inwencja i przygotowanie.”

 

relacja video z dnia drugiego (1,02 sek.)

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Dzień 3

Rano dzieci otrzymują zagadki do rozwiązania, a odpowiedzi na nie składają się na szyfr, którym otwieramy „magiczną walizkę”. Wewnątrz znajdujemy kolejne wskazówki, po jednej na każdy dzień, dotyczące tego jak stać się dzielnym indiańskim wojownikiem i szlachetną squaw (czyt. skło – kobietą indiańską). Indianie to świetni jeźdźcy konni, a więc i my ruszamy do stadniny, byśmy mogli takimi się stać. W drugiej części dnia udajemy się na leśną polanę, aby wykonać dla siebie indiańskie ozdoby- pióropusze, bransoletki etc.

„Ciekawie zorganizowany czas dla dzieci, obcowanie z naturą, aktywność fizyczna, a to wszystko w miłej indiańskiej atmosferze :)”

relacja video z dnia trzeciego (0,40 sek.)

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Dzień 4

Canoe (czyt. kanu) – tak nazywały się indiańskie łodzie. My, co prawda, nie posiadamy indiańskich canoe, ale w zupełności do przeżycia wspaniałej przygody wystarczają nam pontony. Spławiamy się przełomem Dunajca.

„Pontony – super sprawa!”

relacja video z dnia czwartego (1,24 sek.)

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Dzień 5

Ciągle mam wątpliwości czy to, co dzisiaj zaplanowaliśmy, wciągnie dzieciaki. A jednak… Chłopcy z pełną pasją robili łuki i dzidy, dziewczynki łapacze snów, a na twarzach pojawiły się indiańskie makijaże i uśmiechy. Wszyscy chętnie napadli na „białą wioskę”. Wniosek jest jeden: dzieci są „dzikie”, chłonne i otwarte na zabawę na podwórku, w naturze. Utwierdzamy się w tym każdego dnia, co napawa nas radością i satysfakcją.

„Każde dziecko powinno udać się na takie wakacje!”

relacja video z dnia piątego (1,25 sek.)

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Dzień 6

To ostatni dzień naszych „szalonych” przygód. Własnoręcznie robimy łódki, które spławiamy następnie rwącym górskim potokiem. Dowiadujemy się co to są prądy wsteczne na rzece i co nazywają „wirówką” górscy kajakarze. Później kończymy malować medale, które wieczorem wręczamy naszym dzielnym Indianom za ich unikatowe, wyróżniające się zasługi w czasie Leśnych Wakacji. Obóz kończy pożegnalne ognisko, a z najbardziej wytrwałymi ruszamy nocą na górską polanę, by pomachać załodze ISS ponownie dobrze widocznej z Jasielnika.

 

„Dzieci były bardzo zadowolone i od razu pytają czy przyjedziemy na Leśne Wakacje za rok :)”

relacja video z dnia szóstego (1,44 sek.)

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

* – opinie Rodziców Uczestników Leśnych Wakacji 2020

Zobacz więcej zdjęć w galerii.

Dodaj komentarz